İçeriğe geç
1 Kasım 2026 @etrefinans
NETCD 2026/09 18 dk

Netcad (NETCD) 2026/9 Bilanço Analizi: 838 Milyon TL Net Nakit

Netcad Yazılım 2026 dokuz aylık bilanço analizi ana kapağı, ikiye ayrılmış lisans kilidi ve kadastro harita kesiti.

Netcad Yazılım, 2026 yılının dokuz aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre reel yüzde 19,07 gelir artışıyla 1,39 milyar TL hasılat ve 737,19 milyon TL net kâr açıkladı. Şirket bu dönemde personele ödenen 88,05 milyon TL’lik tek seferlik halka arz primine rağmen 838,53 milyon TL net nakit pozisyonuna ulaştı. Yapılan kapsamlı inceleme sonucunda Netcad için temel analiz puanını 84 / 100 olarak belirliyoruz. Bu puanı destekleyen iki ana sütun, sıfır banka kredisiyle üretilen 518,79 milyon TL’lik kira düzeltilmiş serbest nakit akışı ve yüzde 93,91 seviyesindeki brüt kâr marjıdır. Buna karşılık 142 güne yayılan belediye alacak vadeleri ve bilançonun yarısını oluşturan aktifleştirilmiş Ar-Ge yatırımları temel risk alanlarıdır.

Bir bakışta

  • Şirket ve Kod: Netcad Yazılım A.Ş. ($NETCD)
  • İncelenen Dönem: 2026/9 (1 Ocak – 30 Eylül 2026, Solo, TMS 29 Düzeltmeli)
  • Hasılat ve Reel Değişim: 1.390,17 milyon TL (2025/9 dönemine göre reel %19,07 artış)
  • Net Kâr ve FAVÖK Marjı: 737,19 milyon TL net kâr (%17,17 artış), %76,68 FAVÖK marjı
  • Net Nakit: 838,53 milyon TL (Kiralama borçları dahil net nakit pozisyonu)
  • Ana Ortaklar ve Pazar: Eurocad S.A.R.L. %51,54, Evon Yapı %15,90, Halka Açık %28,96 (Ana Pazar, BIST Katılım 100 ve BIST Teknoloji)
  • Etre Skoru: 84 / 100 (Bilanço Sağlamlığı ve Kârlılık Kalitesi)

Şirket Ne İş Yapar, Nasıl Para Kazanır?

Netcad Yazılım, coğrafi bilgi sistemleri (CBS / GIS) ve bilgisayar destekli tasarım (CAD) alanında masaüstü, web, mobil ve bulut tabanlı mühendislik yazılımları geliştirmektedir. Şirketin geliştirdiği platformlar haritacılık, kentsel planlama, arazi yönetimi, kadastro, altyapı, madencilik, ormancılık ve inşaat projelerinin sayısal ortamda üretilmesini, analiz edilmesini ve yönetilmesini sağlar. Temel ürün ailesi NETMAP, NETKAMU, Netcad GIS ve belediyeler için geliştirilen Kent Otomasyon Sistemi (KEOS) yazılımlarından oluşur.

Şirketin gelir modeli üç temel kanaldan nakit üretir:

  • Yazılım Lisans Satışları: 2026 yılının ilk dokuz ayında 1.270,78 milyon TL hasılat ile toplam gelirlerin yüzde 91,41’ini oluşturmuştur. Müşteriler paket programları tek seferlik lisanslama bedeli ödeyerek satın alır ve ilgili yazılım sürümünü süresiz kullanma hakkına kavuşur. Satış anında teslimat tamamlandığı için edim yükümlülüğü tek seferde biter ve gelir peşin kaydedilir.
  • Teknik Destek ve Bakım Hizmetleri: 118,68 milyon TL hasılat ile toplam cironun yüzde 8,54’ünü sağlamıştır. Mevzuat güncellemeleri, versiyon yenilemeleri, veri entegrasyonu ve danışmanlık hizmetlerini kapsar. Bu gelirler yıllık sözleşmeler üzerinden 12 aya yayılarak zamana bağlı muhasebeleştirilir.
  • Eğitim Hizmetleri (Netcad Kampüs): Üniversitelere ve sektör profesyonellerine verilen sertifikalı teknik eğitimlerden oluşur. Dokuz aylık dönemde 1,23 milyon TL gelirle cironun yüzde 0,09’unu oluşturmuştur.

Müşteri tarafında gelirlerin yüzde 64,01’i belediyeler ve yerel yönetimlerden, yüzde 24,26’sı harita, inşaat, madencilik ve enerji gibi alanlarda çalışan özel sektör kuruluşlarından, yüzde 3,14’ü ise merkezi kamu kurumlarından gelmektedir. Fiziksel bir üretim tesisi veya hammadde tüketimi bulunmadığı için satılan yazılımların doğrudan maliyeti yalnızca sunucu masrafları ve güvenlik kilitleridir. Bu yapı brüt kâr marjının yüzde 94 seviyesinde oluşmasını sağlar. Şirket belediyelerden tahsil ettiği nakdi, borçsuz yapısı sayesinde finansman piyasalarında değerlendirerek ek kâr payı geliri yaratmaktadır.

NETCD Kurumsal Yapısı, İmtiyazlı Paylar ve Resmî Kayıtlar

Şirketin kurumsal kimliği, yönetim yapısı ve resmî sicil kayıtları bağımsız denetimden geçmiş belgelerle özetlenmiştir:

AlanŞirket Kaydı ve Verisi
Tam Ticari UnvanNetcad Yazılım Anonim Şirketi
Borsa Kodu ve PazarNETCD / Ana Pazar (Sürekli İşlem Yöntemi)
Sektör ve FaaliyetBilişim ve Yazılım / Bilgisayar Programlama Faaliyetleri (NACE 62.10.00)
Genel MerkezBilkent Cyberpark, Çankaya / Ankara
Kuruluş Yılı1997 (Operasyonel geçmişi 1989 yılına dayanmaktadır)
Çalışan Sayısı227 kişi (31 Aralık 2025: 222 kişi)
Ödenmiş Sermaye137.000.000 TL (Kayıtlı sermaye tavanı 200.000.000 TL)
Ana Ortaklar ve PaylarEurocad S.A.R.L. %51,54, Evon Yapı %15,90, Fon Ortakları %3,36, Halka Açık %29,20
Nihai Kontrol Eden TarafTaxim Capital Partners I LP (Jersey yerleşik özel sermaye fonu, dolaylı pay %51,53)
İmtiyazlı PaylarA grubu ve B grubu payların yönetim kuruluna aday gösterme imtiyazı vardır, C grubu imtiyazsızdır
Fiili Dolaşım Oranı%28,96 (MKK verisi, 30 Ekim 2026 itibarıyla)
Yönetim OrganıMurat Yalçın Nak (YK Başkanı), Kemal Sarper Ak (Başkan Vekili), Özgür Deniz Şanan (Genel Müdür)
Endeks ÜyelikleriBIST Katılım 100, BIST Katılım 50, BIST Teknoloji, BIST Bilişim, BIST Temettü (BIST 100 listesinde yer almamaktadır)
Veri ve Kayıt Tarihi30 Ekim 2026 KAP genel bilgi formu ve şirket bildirimleri

Şirketin nihai kontrolü, Jersey merkezli özel sermaye fonu Taxim Capital Partners I LP elindedir. Fonun arkasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) gibi çok uluslu kalkınma kuruluşları yer almaktadır. Yönetim kurulunda A ve B grubu payların aday gösterme imtiyazı bulunmakta olup halka açık C grubu payların yönetim belirleme imtiyazı yoktur. İki bağımsız üye Ahmet Geylani Sezer ve 16 Mart 2026’da göreve başlayan Mehmet Kürşad Demirkol kurumsal yönetim komitelerine liderlik etmektedir.

Şirketin geçmiş dönemine ilişkin dava kayıtlarında kritik bir belirsizlik çözüme kavuşmuştur. Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından harita yazılımı sorgu bedeli iddiasıyla açılan 4,08 milyon TL’lik rücu davası, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 31. Hukuk Dairesi ve Yargıtay onamasıyla şirket lehine kesin olarak sonuçlanmıştır. Bilançodaki 2,69 milyon TL’lik kısa vadeli dava karşılığı ise rutin çalışan alacak davalarından oluşmaktadır. Şirket ve yöneticileri hakkında SPK veya diğer düzenleyici kurumlarca uygulanmış herhangi bir idari para cezası veya yaptırım bulunmamaktadır.

2026/9 Finansal Tabloları: Yüzde 94 Brüt Marj ve Tek Seferlik Primler

Netcad, 2026 yılının ilk dokuz ayında hasılatını geçen yılın aynı dönemine göre reel olarak yüzde 19,07 artırarak 1.390,17 milyon TL düzeyine taşımıştır. Bu büyümede özellikle 2026’nın üçüncü çeyreğindeki belirgin ivmelenme rol oynamıştır. Şirket yalnızca üçüncü çeyrekte 422,04 milyon TL hasılat üreterek geçen yılın üçüncü çeyreğine kıyasla çeyreklik bazda yüzde 25,98 reel büyüme kaydetmiştir. Satışların maliyeti 84,64 milyon TL gibi oldukça düşük bir seviyede kalmış, brüt kâr 1.305,53 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Brüt kâr marjı yüzde 93,91 ile yazılım sektörünün üst sınırlarında seyretmektedir.

Faaliyet giderleri tarafında dikkat çeken bir sıçrama yaşanmıştır. Genel yönetim giderleri geçen yılın dokuz aylık dönemindeki 187,94 milyon TL’den 294,32 milyon TL’ye yükselmiştir. Ancak bu artışın arka planı incelendiğinde operasyonel bir bozulmadan ziyade tek seferlik bir harcama görülmektedir. Şirket halka arz sürecinin tamamlanmasının ardından çalışanlarına toplam 88,05 milyon TL tutarında tek seferlik prim ödemesi yapmıştır. Bu primin 84,07 milyon TL’si genel yönetim giderlerine, 3,98 milyon TL’si ise satışların maliyetine yansıtılmıştır.

Bu arızi prim ödemesi nedeniyle esas faaliyet kârı 748,11 milyon TL ile geçen yılki 749,86 milyon TL seviyesine göre reel olarak yatay kalmıştır. Tek seferlik prim etkisi arındırıldığında normalize edilmiş esas faaliyet kârı 836,16 milyon TL’ye ulaşmakta ve yıllık reel büyüme yüzde 11,51 olarak hesaplanmaktadır. Üçüncü çeyrekte bu prim yükünün geride kalmasıyla birlikte çeyreklik esas faaliyet kârı geçen yılın aynı dönemindeki 174,39 milyon TL’den 249,33 milyon TL’ye çıkarak yüzde 42,98 reel artış göstermiştir.

Kasadaki 878 Milyon TL Nakit Neden Parasal Kayıp Yazdırdı?

Netcad bilançosunun en belirgin özelliği borçsuzluğu ve yüksek likiditesidir. Şirketin elindeki nakit ve nakit benzerleri 31 Aralık 2025’teki 588,13 milyon TL seviyesinden 30 Eylül 2026 itibarıyla 878,31 milyon TL’ye yükselmiştir. Bu nakdin 868,58 milyon TL’si bankalarda yıllık yüzde 35,5 ile yüzde 37 faiz oranlarıyla vadeli mevduatta tutulmaktadır. Ayrıca şirket halka arz gelirlerini ve işletme nakit fazlasını katılım standartlarına uygun para piyasası fonlarında değerlendirmiş ve yatırım faaliyetlerinden 238,31 milyon TL menkul kıymet kârı elde etmiştir.

Buna karşın yüksek enflasyon muhasebesi (TMS 29) bilançodaki net nakit pozisyonuna muhasebesel bir maliyet yüklemektedir. Şirket dokuz aylık dönemde gelir tablosuna 241,47 milyon TL tutarında net parasal pozisyon kaybı kaydetmiştir.

Enflasyon Muhasebesinde Net Parasal Pozisyon Kaybı Nasıl Yorumlanmalı?

Yüksek nakit tutan şirketlerin enflasyon muhasebesine tabi gelir tablolarında görülen parasal kayıplar çoğu zaman yanlış yorumlanarak şirketin zarar ettiği algısına yol açmaktadır.

  • Nerede yer alır? Kapsamlı gelir tablosunda finansman gelir ve giderlerinin hemen altında “Net Parasal Pozisyon Kazançları / (Kayıpları)” satırında ve 25 numaralı dipnotta ayrıntılı olarak raporlanır.
  • Nasıl işler? Nakit, mevduat ve vadeli ticari alacaklar nominal değerleri sabit kalan parasal varlıklardır. Enflasyon yükseldiğinde bu varlıkların reel satın alma gücü azalır. Borçlar da parasal bir yükümlülük olduğu için şirkete enflasyon kazancı yazar. Ancak Netcad gibi parasal varlıkları parasal borçlarının katbekat üzerinde olan şirketlerde net parasal varlık fazlası bulunur. Muhasebe standardı bu satın alma gücü kaybını ölçerek gelir tablosuna gider yansıtır.
  • Tek başına neyi kanıtlamaz? Bu kalem kasadan gerçek bir nakit çıktığını göstermez. Şirketin faaliyetlerinde para kaybettiğini veya operasyonel gücünün zayıfladığını kanıtlamaz. Aksine şirketin borçsuz olduğunu ve elinde yüklü miktarda likit varlık bulundurduğunu ortaya koyar.

Sıfır Banka Kredisiyle Üretilen 518 Milyon TL Serbest Nakit ve Geri Alım Fonu

Netcad’in finansal yapısında kısa veya uzun vadeli hiçbir banka kredisi yer almamaktadır. Toplam 39,77 milyon TL tutarındaki finansal borcun 37,20 milyon TL’si kiralanan ofis ve araçlara ilişkin TFRS 16 kiralama borçlarından, 2,57 milyon TL’si ise rutin şirket kredi kartı bakiyesinden oluşmaktadır. Kasadaki 878,31 milyon TL nakit düşüldüğünde şirket 838,53 milyon TL net nakit pozisyonundadır.

Şirketin nakit akış performansı muhasebe kârının çok üzerindedir:

  • Faaliyet Nakit Akışı: Dokuz aylık dönemde işletme faaliyetlerinden 975,85 milyon TL net nakit akışı yaratılmıştır. Bu tutar 737,19 milyon TL’lik net kârın yüzde 132,38’ine denk gelmektedir.
  • Yatırım Harcamaları (Capex): Şirket dönem içinde 23,29 milyon TL maddi duran varlık alımı ve 401,29 milyon TL yazılım geliştirme maliyeti olmak üzere toplam 424,58 milyon TL yatırım harcaması yapmıştır.
  • Kira Düzeltilmiş Serbest Nakit Akışı: Finansman faaliyetleri altında raporlanan 32,48 milyon TL’lik kira borcu anapara ödemesi düşüldükten sonra şirketin kasasında kalan net serbest nakit akışı 518,79 milyon TL olmuştur. Şirket elde ettiği net kârın yüzde 70,37’sini serbest nakde dönüştürmüştür.

Üretilen bu güçlü nakit sermaye dağıtımında hissedar lehine kullanılmıştır. Şirket 30 Nisan 2026 tarihinde ortaklarına brüt 600 milyon TL nakit kâr payı dağıtmıştır. Ardından hisse fiyatının dengelenmesi ve şirket değerinin desteklenmesi amacıyla 19 Ekim 2026 tarihinde azami 500 milyon TL kaynak ayrılarak 4 milyon lotluk pay geri alım programı başlatılmıştır. Yönetim 20 ile 30 Ekim tarihleri arasında piyasadan düzenli pay alımları gerçekleştirmiştir.

Yerel Yönetim Bağımlılığı ve 142 Güne Uzayan Alacak Vadesi

Operasyonel kârlılık ve nakit akışı son derece güçlü seyretmekle birlikte Netcad’in işletme sermayesi döngüsünde dikkatle izlenmesi gereken bir yoğunlaşma bulunmaktadır. Şirketin kısa vadeli ticari alacakları 752,44 milyon TL seviyesindedir. Ağırlıklı ortalama alacak tahsil süresi (DSO) 2025 yılı sonundaki 125 gün seviyesinden 142 güne çıkmıştır. Yılın ilk yarısındaki 146 güne kıyasla 4 günlük bir toparlanma görülse de vade hala uzundur.

Ticari alacakların yaşlandırma tablosu incelendiğinde tablonun kaynağı netleşmektedir:

  • Toplam 752,44 milyon TL’lik ticari alacağın 371,34 milyon TL’si vadesi geçmiş alacaklardan oluşmaktadır.
  • Vadesi geçen bu tutarın 168,69 milyon TL’si 3 aydan uzun süredir belediyelerden tahsil edilemeyen alacaklardır.
  • Şirket yerel yönetimlerden olan bu alacaklar için şüpheli alacak karşılığı ayırmamaktadır. Kamu kurumlarının iflas etmeyeceği ve borçlarını eninde sonunda ödeyeceği varsayımı geçerli olsa da belediyelerin bütçe ve ödeme gecikmeleri Netcad’in işletme sermayesini bağlamaktadır.

Tedarikçilere olan borç ödeme süresi ise 30 günün altındadır. Şirket alacaklarını 142 günde tahsil ederken borçlarını ortalama 27 günde ödemekte ve 116 günlük bir nakit dönüşüm döngüsünü kendi özkaynaklarıyla finanse etmektedir.

Bilançonun Yüzde 51’ini Oluşturan 2,16 Milyar TL’lik Ar-Ge Yükü

Netcad’in 4,24 milyar TL’ye ulaşan toplam aktiflerinin 2.156,53 milyon TL’si maddi olmayan duran varlıklardan oluşmaktadır. Bu kalem toplam varlıkların yüzde 50,89’unu temsil etmektedir. Bu tutarın 1.712,37 milyon TL’lik bölümü yapım aşamasındaki Ar-Ge ve geliştirme projeleridir.

Şirket Cyberpark ve Kadıköy Ar-Ge merkezlerinde yürüttüğü 12 farklı yazılım projesinin (Netcad 64 Raster, RasvecAI, KEOS V2, AI Powered NETCADGIS, GeoVisionHub gibi) mühendislik maliyetlerini doğrudan gider yazmak yerine aktifleştirmektedir. Projeler tamamlanıp satışa sunulduğunda 3 yıllık süre boyunca itfa edilerek gelir tablosuna gider yazılmaktadır. Nitekim 2026’nın ilk dokuz ayında 254,35 milyon TL Ar-Ge itfa payı gider kaydedilmiştir.

Aktifleştirilen Ar-Ge Gideri Bilançoda Nasıl Okunmalı?

Teknoloji şirketlerinde geliştirme harcamalarının doğrudan gider yazılması ile aktifleştirilmesi arasındaki fark kârın zamanlamasını ve kalitesini doğrudan etkiler.

  • Nerede yer alır? Finansal durum tablosunda Duran Varlıklar ana grubu altındaki “Maddi Olmayan Duran Varlıklar” kaleminde ve 14 numaralı finansal dipnotta gösterilir.
  • Nasıl işler? Şirket yazılım geliştiren mühendislerine ödediği maaşları doğrudan o dönemin gelir tablosuna yansıtmak yerine gelecekte nakit akışı yaratacağı beklentisiyle bilançoda varlık olarak kaydeder. Netcad bu dönem 390,85 milyon TL yeni geliştirme maliyetini bilançoya eklemiş, tamamlanan 331,72 milyon TL’lik projeyi ise ticari lisanslar arasına aktararak itfa etmeye başlamıştır. Bu yöntem ürün satışa çıkana kadar kârı yüksek gösterir, ürün piyasaya çıktığında ise amortisman giderleri kârı baskılar.
  • Tek başına neyi kanıtlamaz? Bilançoda 2,16 milyar TL maddi olmayan duran varlık bulunması bu yazılımların piyasada mutlaka ticari başarı kazanacağını kanıtlamaz. Şirketin geliştirdiği yapay zekâ veya haritacılık modülleri beklenen talebi görmezse bu tutarlar değer düşüklüğü testi sonucunda tek seferde gider yazılarak özkaynaklardan silinebilir.

Netcad İçin Dört Kritik Finansal Hesaplama

Şirketin finansal tablolarından elde edilen göstergeler operasyonel kârlılığı, sermaye getirisini ve değerleme dinamiklerini doğrulamaktadır:

DuPont Analizi ve Özkaynak Kârlılığı: %32,10

DuPont yöntemi şirketin özkaynak kârlılığını kâr marjı, varlık devir hızı ve finansal kaldıraç çarpanı olmak üzere üç bileşene ayırarak kârlılığın kaynağını gösterir.

Net Kâr Marjı (Son 4 Çeyrek) = 1.187.329.490 TL ÷ 1.968.597.705 TL = %60,31
Aktif Devir Hızı = 1.968.597.705 TL ÷ 3.956.993.644 TL = 0,497x
Finansal Kaldıraç Çarpanı = 3.956.993.644 TL ÷ 3.695.742.796 TL = 1,071x
Özkaynak Kârlılığı (ROE) = %60,31 × 0,497 × 1,071 = %32,10

Netcad’in yüzde 32,10 seviyesindeki özkaynak kârlılığı borç kaldıracından değil, doğrudan yüzde 60’ı aşan yüksek net kâr marjından kaynaklanmaktadır. Kaldıraç çarpanının 1,07 olması şirketin neredeyse sıfır finansal riskle çalıştığını doğrular. Önümüzdeki çeyreklerde Ar-Ge itfa giderlerinin artması durumunda net kâr marjı ve dolayısıyla özkaynak kârlılığı takip edilmelidir.

Yatırılan Sermaye Getirisi (ROIC): %37,89

ROIC ölçümü şirketin ana faaliyetine bağladığı net operasyonel sermaye üzerinden ne kadar getiri ürettiğini gösterir.

NOPAT (Vergi İstisnası %0) = 1.198.594.012 TL × (1 – 0) = 1.198.594.012 TL
Yatırılan Sermaye = 4.001.513.773 TL + 39.772.013 TL – 878.306.856 TL = 3.162.978.930 TL
ROIC = 1.198.594.012 TL ÷ 3.162.978.930 TL = %37,89
Ağırlıklı Borç Maliyeti = %28,00

Şirketin operasyonel sermaye getirisi yüzde 37,89 seviyesinde olup yaklaşık yüzde 28 olarak hesaplanan kiralama borç maliyetinin üzerindedir. Netcad operasyonuna yatırılan her 100 TL’lik net sermaye karşılığında 37,89 TL faaliyet kârı üretmektedir. İlerleyen dönemlerde bu oranın korunması yazılım lisans satışlarının devamlılığına bağlıdır.

Serbest Nakit Akışı Getirisi ve Kâr Dönüşümü: %5,76 ve %70,37

Serbest nakit akışı getirisi şirketin ürettiği nakit ile piyasa değeri arasındaki ilişkiyi, kâr dönüşümü ise muhasebe kârının ne kadarının kasaya girdiğini ölçer.

Kira Düzeltilmiş Serbest Nakit Akışı = 975.849.845 TL – 424.583.147 TL – 32.476.527 TL = 518.790.171 TL
FCF ÷ Net Kâr = 518.790.171 TL ÷ 737.188.637 TL = %70,37
Yıllıklandırılmış FCF = 518.790.171 TL × (12 ÷ 9) = 691.720.228 TL
FCF Getirisi = 691.720.228 TL ÷ 12.014.900.000 TL = %5,76

Şirketin serbest nakit akışı dönüşümünün yüzde 70,37 olması, muhasebeleştirilen kârın büyük kısmının nakit olarak tahsil edildiğini doğrulamaktadır. Yüzde 5,76 seviyesindeki serbest nakit getirisi borçsuz bir teknoloji şirketi için makul bir nakit verimi seviyesidir. Yatırımcıların sonraki dönemlerde belediye tahsilatlarının serbest nakit akışını daraltıp daraltmadığını izlemesi gerekir.

Net Borç / FAVÖK: -0,55x

Net Borç / FAVÖK oranı şirketin mevcut nakit fazlasıyla borçlarını ne kadar sürede tasfiye edebileceğini ve bilanço sağlamlığını gösterir.

Net Finansal Borç (Kiralama Dahil) = 39.772.013 TL – 878.306.856 TL = -838.534.843 TL
Yıllıklandırılmış FAVÖK = 1.514.397.915 TL
Net Borç ÷ FAVÖK (Kiralama Dahil) = -838.534.843 TL ÷ 1.514.397.915 TL = -0,55x
Net Borç ÷ FAVÖK (Kiralama Hariç) = -875.738.068 TL ÷ 1.514.397.915 TL = -0,58x

Şirketin net borcu bulunmamakta olup yıllık FAVÖK üretiminin yarısından fazla bir net nakit yastığı mevcuttur. Borç kapanma süresi 0 yıldır çünkü şirket tüm borçlarını kasasındaki nakitle anında ödeyebilecek durumdadır. Bu nakit fazlası şirkete ekonomik dalgalanmalarda operasyonel esneklik sağlamaktadır.

Bilişim Sektöründe Çarpan Karşılaştırması ve 10,12 F/K Seviyesi

Borsa İstanbul Bilişim ve Yazılım sektöründe faaliyet gösteren emsal şirketlerin 30 Ekim 2026 tarihli piyasa verileri ve değerleme çarpanları aşağıdaki tabloda karşılaştırılmıştır:

Şirket KoduŞirket UnvanıPiyasa Değeri (Milyar TL)F/KPD/DDFD/FAVÖKNet Finansal Borç DurumuSitede İnceleme
NETCDNetcad Yazılım A.Ş.12,0110,123,007,36Net Nakit (-838,5 mn TL)—
LOGOLogo Yazılım Sanayi10,8712,232,454,12Net NakitLOGO 2026/Q2 Analizi
ARDYZARD Bilişim Teknolojileri16,2712,142,374,87Net NakitARDYZ 2026/6 Analizi
ATATPATP Yazılım ve Teknoloji20,018,573,124,22Net NakitATATP 2026/Q2 Analizi
VBTYZVBT Yazılım A.Ş.2,3111,961,983,43Net Nakit—

Netcad, 10,12 F/K çarpanıyla kurumsal yazılım pazarındaki LOGO (12,23), ARDYZ (12,14) ve VBTYZ (11,96) çarpanlarına kıyasla yaklaşık yüzde 15 ile 20 arasında iskontolu işlem görmektedir. FD/FAVÖK çarpanının 7,36x ile emsallerinin (4,1x – 4,9x) üzerinde görünmesi, şirketin yılın ilk çeyreğinde ödediği 88 milyon TL’lik tek seferlik primin son on iki aylık operasyonel FAVÖK tabanını geçici olarak daraltmış olmasından kaynaklanmaktadır. Tek seferlik primlerden arındırılmış FAVÖK baz alındığında çarpan 6,8x seviyesine inmektedir. Şirketin yüzde 94 brüt kâr marjı ve sıfır borçlu bilançosu dikkate alındığında mevcut değerleme seviyeleri makul kabul edilebilir.

Netcad İçin Uzun Vadeli Değerlendirme ve İzleme Tablosu

Netcad’in geçmiş operasyonel performansı, şirketin Türkiye mekânsal veri ve coğrafi bilgi sistemleri pazarında çok güçlü bir rekabet avantajına (economic moat) sahip olduğunu göstermektedir. Harita mühendisliği ofisleri ve belediyelerin imar arşivleri yıllardır Netcad veri formatında tutulmaktadır. Bir kamu kurumunun veya mühendislik firmasının başka bir yazılım altyapısına geçmesi çok yüksek veri aktarım, entegrasyon ve personel eğitim maliyeti yaratır. Bu durum şirkete fiyatlama gücü ve pazar liderliği kazandırmaktadır.

Ancak uzun vadeli yatırım tezinin sınırları ve dikkatle izlenmesi gereken riskleri bulunmaktadır:

  • Yerel Yönetim Bağımlılığı: Şirket hasılatının yaklaşık üçte ikisini belediyelere satılan lisanslardan elde etmektedir. Belediyelerin genel bütçe kısıntılarına gitmesi veya seçim dönemleri sonrasında harcamaları kısması Netcad’in yeni lisans satışlarını ve tahsilatlarını doğrudan yavaşlatabilir.
  • 2028 Vergi Teşviki Sonu: Şirket Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında 31 Aralık 2028 tarihine kadar kurumlar vergisinden tamamen muaftır. Bu tarihten sonra yasal bir uzatma yapılmazsa 2029 yılından itibaren yüzde 25 kurumlar vergisi devreye girecektir. Bu durum şirketin yüzde 53 olan net kâr marjını yaklaşık 13-15 puan aşağı çekebilir.
  • Ar-Ge Aktifleştirme Oranı: Bilançonun yarısının yazılım projelerinden oluşması, önümüzdeki 3 yılda yıllık 350-400 milyon TL’lik itfa gideri yaratacaktır. Yeni sürümlerin aynı hızda gelir üretememesi kârlılığı baskılayabilir.
  • Ortak Satış Riski: Şirketin çoğunluk hissesini elinde bulunduran Taxim Capital bir özel sermaye fonudur. Bu tür fonların belirli bir yatırım vadesi bulunur ve fon ömrü tamamlandığında blok hisse satışı yapma olasılığı hisse fiyatı üzerinde dönemsel baskı yaratabilir.

Düzenli birikim (DCA) yaklaşımıyla hisse biriktiren yatırımcılar için Netcad, sıfır banka borcu, yüksek nakit temettü kapasitesi ve 500 milyon TL’lik pay geri alım desteğiyle güvenli bir bilanço profili sunar. Ancak hisse fiyatının dönemsel dalgalanmaları piyasa riskini ortadan kaldırmaz. Yatırımcıların belediye alacak vadelerini ve serbest nakit üretimini yakından izlemesi gerekir.

Önümüzdeki dönemde yatırımcıların takip etmesi gereken 3 ana gösterge şunlardır:

Takip GöstergesiMevcut Durum (2026/9)Tezi Güçlendiren GelişmeTezi Zayıflatan Gelişme
1. Ticari Alacak Devir Süresi (DSO)142 gün (3 aydan uzun kamu alacağı 168,7 mn TL)130 günün altına gerilemesi ve belediye tahsilatlarının hızlanması155 günün üzerine çıkması ve tahsilat tıkanıklığı oluşması
2. FCF / Net Kâr Dönüşüm Oranı%70,37 (Kira düzeltilmiş FCF 518,8 mn TL)%70 üzerinde kalarak temettü ve geri alım fonunu beslemesi%60 seviyesinin altına inerek Ar-Ge yükünün nakit emmesi
3. Özel Sektör Gelir Payı%24,26 (337,3 mn TL)%30 üzerine çıkarak belediye bütçelerine olan bağımlılığı azaltması%20 seviyesinin altına inerek kamuya bağımlılığın derinleşmesi

Netcad Temel Analiz Puan Kartı

Kategoriler ve BileşenlerPuanGerekçe ve Doğrulanmış Veri
I. FİNANSAL DAYANIKLILIK24 / 25
1. Bilanço Sağlamlığı10 / 10Sıfır banka kredisi borcu bulunmaktadır. Kiralama borçları dahil net nakit 838,53 milyon TL ve Net Borç / FAVÖK oranı -0,55x seviyesindedir. Cari oran 9,83 ile kusursuzdur.
2. Nakit Üretimi9 / 10Kira düzeltilmiş serbest nakit akışı 518,79 milyon TL ile net kârın %70,37’sine ulaşmıştır. Faaliyet nakdi kârın %132’sidir. 1 puan belediyelerden kaynaklanan 142 günlük uzun alacak vadesi nedeniyle kırılmıştır.
3. Risk Profili5 / 5Şirketin döviz borcu yoktur, net döviz pozisyonu pozitiftir. BOTAŞ davası şirket lehine kesinleşmiştir, bilançoda sadece 2,69 milyon TL rutin iş davası karşılığı bulunmaktadır.
II. OPERASYONEL PERFORMANS22 / 25
1. Kârlılık Kalitesi9 / 10Brüt kâr marjı %93,91 seviyesindedir. 88,05 milyon TL’lik tek seferlik halka arz primi ve 241,47 milyon TL’lik parasal kayba rağmen net kâr marjı %53,03’tür. ROIC %37,89 ile çok güçlüdür.
2. Büyüme Kalitesi7 / 8Hasılat yıllık reel %19,07 büyümüştür. Üçüncü çeyrekte hasılat büyümesi %25,98’e hızlanmıştır. Büyüme tamamen organik yazılım satışlarından gelmektedir.
3. Operasyonel Verimlilik6 / 7Çalışan başına üretilen ciro ve kâr yüksektir. Ancak 142 günlük alacak süresi ve 239,91 milyon TL’lik sözleşme varlığı işletme sermayesini bağlamaktadır.
III. STRATEJİK KONUM VE RÜZGÂR17 / 20
1. Rekabetçi Konum ve Hendek7 / 8Türkiye CBS pazarında fiili standart konumundadır ve 9 yıldır Bilişim 500 CBS birincisidir. İmar mevzuatına tam uyum ve yüksek değiştirme maliyeti güçlü bir hendek sunar. İhracat payının düşüklüğü tek eksidir.
2. Yönetim ve Sermaye Dağıtımı6 / 7600 milyon TL nakit temettü ödenmiş ve 500 milyon TL’lik pay geri alım programı başlatılmıştır. Ancak halka arz sonrası tek seferlik prim harcaması kârı dönemsel baskılamıştır.
3. Sektörel Rüzgâr4 / 5Mekânsal veri analitiği pazarının Türkiye’de 2028’e kadar yıllık %40 üzeri büyümesi beklenmektedir. Ancak 31 Aralık 2028’de sona erecek kurumlar vergisi muafiyeti orta vadeli risk faktörüdür.
IV. DEĞERLEME VE GETİRİ POTANSİYELİ21 / 30
1. Mutlak ve Göreli Değerleme9 / 1210,12 F/K ve 7,36 FD/FAVÖK çarpanları sektör ortalamalarına göre iskontoludur. Kira düzeltilmiş serbest nakit akışı verimi %5,76 ile borçsuz bir teknoloji hissesi için makul düzeydedir.
2. Fiyat-Kalite Dengesi / GARP7 / 10Yüksek brüt kâr marjı ve net nakit gücü mevcut değerlemeyi haklı kılmaktadır. Ancak belediye tahsilat gecikmeleri ve bilançonun %51’ini oluşturan Ar-Ge yükü fiyatlama primini dengeler.
3. Getiri-Risk Asimetrisi5 / 8500 milyon TL’lik pay geri alım kararı aşağı yönlü marjı korur. Buna karşın genel piyasa dalgalanmaları ve kamu bütçelerindeki kısıntılar kısa vadeli getiri potansiyelini sınırlayabilir.
TOPLAM PUAN84 / 100Bilanço Sağlamlığı ve Kârlılık Kalitesi

Önceki İncelememiz Ne Bekliyordu, Bu Dönem Ne Gösterdi?

Sitemizde 25 Eylül 2026 tarihinde yayımlanan NETCD 2026/6 Bilanço Analizi çalışmasında Netcad için 85 / 100 toplam puan verilmişti. Önceki analizimizde takip edilmesini önerdiğimiz üç göstergenin 2026/9 dönemindeki gerçekleşmeleri şöyledir:

  • İlk izleme göstergemiz olan ticari alacak devir süresinin 146 günden 130 günün altına gerilemesi bekleniyordu. 2026/9 bilançosunda devir süresi 142 gün olarak gerçekleşti. Sürede 4 günlük sınırlı bir iyileşme görülse de hedeflediğimiz 130 gün eşiğinin üzerinde kalmaya devam ettiği için bu gelişme beklediğimiz gibi gerçekleşmedi.
  • İkinci göstergemiz olan özel sektör gelir payının yüzde 21,85 seviyesinden yüzde 30 üzerine çıkması beklentisiydi. Bu dönem özel sektör lisans gelirleri 337,27 milyon TL’ye yükselerek toplam payını yüzde 24,26’ya taşımıştır. Olumlu yönde bir kıpırdanma bulunmakla birlikte yüzde 30 eşiğine henüz ulaşılamadığı için bu göstergenin seyri henüz belli değil sınıfındadır.
  • Üçüncü göstergemiz olan serbest nakit akışının net kâra oranının yüzde 70 üzerinde kalması teziydi. Kira düzeltilmiş serbest nakit akışı 518,79 milyon TL ile net kârın yüzde 70,37’si olarak gerçekleşmiş ve beklentimizi tam olarak karşılamıştır.

Net nakit pozisyonunun 655 milyon TL’den 838,53 milyon TL’ye yükselmesi ve 500 milyon TL’lik pay geri alım programının devreye girmesi önceki incelememizdeki finansal güç tezini teyit etmiştir.

Sık Sorulan Sorular

Netcad ne iş yapar ve gelirlerini nasıl kazanır?

Netcad, coğrafi bilgi sistemleri ve harita mühendisliği alanında kamuya ve özel sektöre masaüstü, web ve bulut tabanlı yazılımlar üretir. Gelirlerinin yüzde 91’den fazlası paket yazılımların tek seferlik kalıcı lisans satışlarından, yaklaşık yüzde 8,5’i ise yıllık teknik destek ve bakım sözleşmelerinden sağlanır. Müşteri tarafında gelirlerin yaklaşık üçte ikisi belediyeler ve yerel yönetimlerden elde edilmektedir.

Netcad kimin kontrolündedir ve hangi BIST endekslerinde yer alır?

Şirketin kontrol hissesi Jersey yerleşik özel sermaye fonu Taxim Capital Partners I LP ortaklığına aittir. Halka açık pay oranı yüzde 28,96 seviyesindedir ve şirkette A ile B grubu payların yönetim kuruluna aday gösterme imtiyazı bulunmaktadır. Netcad Borsa İstanbul’da BIST Katılım 100, BIST Katılım 50, BIST Teknoloji, BIST Bilişim ve BIST Temettü endekslerinde yer almakta olup BIST 100 endeksine dahil değildir.

Netcad’in 2026/9 dönemindeki borç ve nakit durumu nasıldır?

Şirketin bilançosunda kısa veya uzun vadeli hiçbir banka kredisi borcu bulunmamaktadır. Kasasındaki 878,31 milyon TL nakit ve benzeri varlıktan kiralama borçları düşüldüğünde şirket 838,53 milyon TL net nakit pozisyonuna sahiptir. Bu güçlü likidite sayesinde Netcad dönemi eksi 0,55x Net Borç / FAVÖK oranıyla tamamlamıştır.

Şirketin açıkladığı 84 puanlık skor ne anlama geliyor?

Bu skor Netcad’in sıfır banka borcu, yüzde 94 seviyesindeki brüt kâr marjı ve yüzde 70’i aşan serbest nakit akışı dönüşümünün sağladığı finansal gücü yansıtmaktadır. Ancak yerel yönetimlerden kaynaklanan 142 günlük uzun alacak vadesi ve bilançonun yarısını oluşturan Ar-Ge aktifleştirme yükü puanı sınırlandıran temel unsurlar olmuştur. Skor tek başına bir alım satım kararı veya getiri garantisi ifade etmez.

Netcad için önümüzdeki dönemde takip edilmesi gereken ana riskler nelerdir?

En önemli risk faktörü cironun yüzde 64’ünün belediyelere bağımlı olması ve belediye alacaklarının ortalama 142 günde tahsil edilmesidir. Ayrıca Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamındaki kurumlar vergisi muafiyetinin 31 Aralık 2028 tarihinde sona erecek olması ve bilançodaki 1,71 milyar TL’lik tamamlanmamış Ar-Ge projelerinin gelecekte yaratacağı amortisman yükü dikkatle izlenmelidir.

Kaynaklar

  • Netcad Yazılım A.Ş. 1 Ocak – 30 Eylül 2026 Ara Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar — Kamuyu Aydınlatma Platformu — 28 Ekim 2026
  • Netcad Yazılım A.Ş. 2026/9 Dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu — Kamuyu Aydınlatma Platformu — 28 Ekim 2026
  • Netcad Yazılım A.Ş. Pay Geri Alımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı — Kamuyu Aydınlatma Platformu — 19 Ekim 2026
  • Netcad Yazılım A.Ş. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşme Bildirimi — Kamuyu Aydınlatma Platformu — 30 Ekim 2026
  • Borsa İstanbul Endeks Değişiklikleri Bildirimi — Borsa İstanbul A.Ş. — 30 Eylül 2026

Veri kesimi: 30 Ekim 2026 | Fiyat tarihi: 30 Ekim 2026 | Kaynak dönemi: 2026/9

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Kaynak: KAP · 2026/09 finansal raporu

İsmail Kara

İnşaat mühendisi ve Etre Finans'ın kurucusu. 2021'den beri Borsa İstanbul'da yatırım yapıyor; bilanço okuma, temel analiz ve portföy yönetimi üzerine yazıyor. Etre Finans'taki bilanço analizleri, şirketleri aynı ölçü ve aynı puanlama yöntemiyle karşılaştırılabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Yazılar yatırım tavsiyesi değildir.

Bu yazarın tüm yazıları →

Bülten

Yeni dönem bilançoları yayına girdiğinde tek e-posta. Reklam yok, haftalık özet yok.

Yorumlar

Soru, düzeltme ve karşı okuma için burası. İlk yorumunuz onaydan geçer.

Yorum yazın

Yorumlar yatırım tavsiyesi değildir ve site adına bağlayıcı değildir. E-posta adresiniz yayınlanmaz.

En çok iki bağlantı ekleyebilirsiniz.

Yayınlanmaz. Yalnız yorumunuzu eşleştirmek için saklanır.

İlgili yazılar

Bölümün tamamı →